Paulina Kozub-Chwastek - spotkania z podróżnikiem, slajdowiska podróżnicze, wyprawy, podróże, przygody, warsztaty, pokazy slajdów, prelekcje, zdjęcia

 
 
 
 
 


aktualności

Najnowsze wpisy znajdziesz na moim oficjalnym profilu na FB:
https://web.facebook.com/Paulinakozubpl/***

Archiwum:

23 maja 2013 na Indyjskiej Konferencji Naukowej w Krakowie można było posłuchać mojego referatu "Dysproporcja między liczbą kobiet i mężczyzn w Indiach - problem selektywnej aborcji". http://dniindyjskie.wordpress.com/abstrakty-referatow/

28 kwietnia 2013 na Nocy Języków prowadziłam 20 minutową lekcję języka Hindi: https://sites.google.com/site/nocjezykow2013/home/program

13 kwietnia 2013 na spotkaniu z Ambasador Indii w Polsce, panią Moniką Kapil Mohtą, oraz indyjskim poetą Surendrem Bhutani, opowiadałam o swoich podróżach do Indii i o mojej pracy z dziećmi.


album

Kilkadziesiąt moich zdjęć z Indii (m.in. z Khadźuraho, Waranasi, Delhi i Agry) znalazło się w prototypowym egzemplarzu albumu "Indyjskie klejnoty", którego wersję elektroniczną on-line można zobaczyć po kliknięciu w poniższą miniaturkę:(do obejrzenia wymagana jest darmowa wtyczka Adobe Flash Player)W piątek 15 marca 2013 warsztaty dla harcerzy na os. Wysokim w Krakowie.We wtorek 12 marca 2013 w szkole podstawowej w Damienicach opowieść o Indiach.W poniedziałek 11 marca 2013 spotkanie z maluszkami w przedszkolu nr 5 w Bochni.

W czwartek 31 stycznia 2013 opowieść o Gruzj i o Memoriale Wojtka Kozuba w Cafe Szafe na ul. Felicjanek w Krakowie (Klub Trawers). Również w czwartek spotkanie z dzieciakami w przedszkolu nr 2 w Bochni, którym opowiem o Himalajach.

We wtorek 29 stycznia 2013 - drugie spotkanie dla dzieci z cyklu slajdów w Uniwersyteckim Szpitalu Dzięciecym w Krakowie-Prokocimiu.

25 stycznia 2013 odbył się pokaz dla dzieci z Domu Dziecka "Pod Kasztanami" w Siedlcach pod Warszawą.

Cytat ze strony festiwal.360stopni.org:
Miło nam poinformować, że w konkursie filmów krótkometrażowych nagrodę Canal+, którą jest emisja filmu na antenie Canal+ Sport, otrzyma film zrealizowany przez Piotra Wancerza i Macieja Bieńkowskiego pt. „Memoriał Wojtka Kozuba”. Gratulujemy!

W Uniwersyteckim Szpitalu Dzięcięcym w Krakowie-Prokocimiu cykl 4 spotkań z pokazami slajdów dla małych pacjentów szpitala.

W środę 5 grudnia o godz. 19-ej opowieść o gościnności w Gruzji i trudach wspinaczki na Kazbek w klubie Rozdroże w Krakowie przy ul. Pędzichów.

6 października odbył się memoriał mojego męża Wojtka. Ścigaliśmy się w zawodach na Babią Górę, na której byłam z Wojtkiem przynajmniej kilkadziesiąt razy...
Więcej na stronach memoriału: www.memorialWojtka.pl
Polecam również FILM O WOJTKU.

Jak skończę roczek to pojadę pod Kazbek. Z mamą. Projekt, za który dostałam wyróżnienie w konkursie Alpinusa - Miej Odwagę (Memoriał Piotra Morawskiego).Właśnie niedawno wróciłyśmy z Gruzji - niestety bardzo silny wiatr nie pozwolił mamie na wejście na szczyt Kazbeku, ale dzielnie walczyłam i dotarłam na wysokość 4600m n.p.m. W międzyczasie mała Natalia spędzała czas w dolinach pod czujnym okiem cioć. Mamę i Natalię wspomagała zaprzyjaźniona firma IGLOO (www.igloo.pl) oraz ALPINUS (www.alpinus.pl). Zdjęcia z wyjazdu już można obejrzeć w GALERIACH.

W czwartek 11 października 2012 o godz. 20 zapraszam na opowieść o jednym dniu z życia mieszkańca Indii do Artefakt Cafe w Krakowie na ul. Dajwór 3.


W poniedziałek 24 września w I Liceum Ogólnokształcącym w Bochni prelekcja o Gruzji.

W środę 19 września w XVI Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie Nowej Hucie omówienie dwóch tematów na lekcjach kontekstowych:"Ludność w Azji" oraz "Zróżnicowanie społeczno-gospodarcze Azji".


We wtorek 18 września w Szole Podstawowej nr 7 w Bochni pokaz slajdów i opowieść o Kaukazie i Gruzji.

Dnia 29 czerwca, przed samymi wakacjami, udało mi się spotkać jeszcze z młodzieżą i dziećmi z Domu Dziecka w Bochni. Rozmawialiśmy o Indiach i o tym, jak pojechać tam za "nieduże" pieniądze.

W zakładkach pojawił się link do strony Memoriału Wojtka. Strona jest aktualnie w przygotowaniu, ale już dziś zapraszamy do wzięcia udziału - będzie to bieg na Babią Górę, który odbędzie się 6 października 2012.

Nowa GALERIA - zdjęcia z 2004 roku z wycieczki w masyw Grossglocknera w Alpach austriackich (skany tymczasowe, nieoczyszczone).

W czwartek 21 czerwca 2012 o godz. 17:30 zapraszamy na opowieść o wędrówkach po Indiach do Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni, ul. Rynek 20.


We środę 23 maja 2012 o godz. 18:30 opowieść o wspinaniu na Chan Tengri w Kirgistanie w Chacie pod Strzechą ul. Pędzichów 3 w Krakowie.

We wtorek 22 maja 2012 o godz. 12 slajdowisko z Indii w Azjatyckim Kole Naukowym na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

W środę 16 maja 2012 pokaz slajdów w Szkole Podstawowej nr 7 w Bochni.

We wtorek 8 maja 2012 slajdowisko w Szkole Podstawowej nr 5 w Bochni.

W piątek 27 kwietnia 2012 lekcja kontekstowa z pokazem slajdów w gimnazjum w Królówce.W czwartek 26 kwietnia 2012 pokaz w I Liceum Ogólnokształcącym w Bochni.

W środę 25 kwietnia 2012 prezentacja w Szkole Podstawowej w Królówce.

W piątek 20 kwietnia 2012 slajdowiska w Liceum Ekonomicznym i w Szkole Podstawowej nr 7 w Bochni.W czwartek 19 kwietnia 2012 pokaz slajdów z Indii w Ośrodku Szkolno-Wychowaczym Fundacji im. Barbary German w Krakowie.W środę 18 kwietnia 29012 pokazujemy slajdowisko w szkole podstawowej nr 7 w Bochni.

W poniedziałek 2 kwietnia 2012 lekcja kontekstowa o Indii i Nepalu w szkole podstawowej w Nowym Wiśniczu. W programie m. in. piosenki w hindi, konkursy wiedzy oraz ciekawostki z obu krajów.W niedzielę 1 kwietnia 2012 opowieść o Elbrus Race na 7. Slot Fest KAVKAZ w Krakowie.

We wtorek 27 marca 2012 pokaz slajdów w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Krakowie dla tzw. trudnej młodzieży.

W poniedziałek 26 marca 2012 prezentacja z Kirgistanu - Chan Tengri w AKT Rozdroże w Krakowie (uwaga: nastapiła zmiana terminu).

W piątek 23 marca 2012 slajdowisko w szkole podstawowej w Nowym Wiśniczu.

W czwartek 22 marca 2012 pokaz z Indii w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Bochni.

W środę 21 marca 2012 pokazy slajdów w szkołach w Marszowicach i Bielczycach.

W piatek 16 marca 2012 slajdowisko w Domu Dziecka w Krakowie.

Paulinka wraz z trójką przyjaciół "wybiegali" 49. miejsce (na 61 ekip) na VIII edycji 12-godzinnego Podziemnego Biegu Sztafetowego w Kopalni Soli Bochnia - łączny pokonany przez nich dystans to 141,674 km (zwycięzcy biegu pokonali 211,342 km).Mała Natalia wraz z mamą dostały wyróżnienie w konkursie Memoriału Piotra Morawskiego - i zostały częścią ekipy Alpinus Test Team. Dziękujemy wszystkim za oddane głosy - to również Wasz sukces :)
Na zdjęciu moment wręczenia nagrody na Kolosach.Dodaliśmy zaległe GALERIE - zdjęcia z alpejskiej przygody Paulinki z roku 2009 - zdobycie dwóch czterotysięcznych szczytów Dom oraz Mont Blanc oraz z wyjazdu do Bawarii z roku 2008.

W czwartek 15 marca 2012 prezentacja sladów w Gimnazjum nr 1 w Bochni.

W czwartek 8 marca 2012 slajdowisko w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Bochni.
 

Ta strona (jak większość stron w internecie) używa cookies, czyli po polsku cisteczek. Do czego są one potrzebne możesz dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeśli chcesz, możesz zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.